3 rady jak jednoduše vybrat vhodné kontaktní čočky

Kontaktní čočky jsou určeny pro ty, kdo mají problémy se zrakem, ovšem z nějakého důvodu je pro ně nepříjemné nosit brýle. Dobrou zprávou je, že v současné době jsou k dostání čočky vysoké kvality, které jsou při nošení příjemné a bezpečné. Pokud si budete čočky kupovat poprvé, měli byste znát 3 zásadní pravidla jejich výběru!

1. Čočky vždy až po poradě s lékařem

I když jsou kontaktní čočky levně k dostání na internetu či v kamenných obchodech bez lékařského předpisu, neznamená to, že prostě můžete jít, koupit si je a nosit je. Jestliže chcete čočky nosit, musíte se o tom poradit s lékařem. Ten rozhodne, jestli jsou pro vás čočky vhodné a poradí vám s jejich aplikací. Pokud budete jednat na vlastní pěst, můžete si tím velmi uškodit!
cocky

2. Vybíráme typ čoček

Pokud vám lékař nošení čoček povolí, je třeba správně zvolit typ. Co se týče materiálu, je nutné, aby čočka propouštěla k oku dostatek kyslíku, oko nijak nedráždila a současně udržovala oko hydratované. Vhodnou volbou jsou proto silikon-hydrogelové čočky, které všechny tyto vlastnosti mají. Zvolit si také musíte periodu výměny čoček. Běžně jsou na trhu k mání čočky jednodenní, dvoutýdenní a měsíční. Z hlediska zdraví pro oči jsou nejlepší kontaktní čočky jednodenní, pokud chcete kombinovat nošení čoček a brýlí, je lepší zvolit čočky na měsíc. Existují i modely, které můžete mít i přes noc.
cocky

3. Kde koupit?

Kontaktní čočky je možné koupit v optice, v lékárně či na internetu. Třetí možnost je nejvýhodnější z hlediska ceny. Pokud chcete nakoupit za nejlepší cenu, měli byste si provést porovnání cen kontaktních čoček. K tomu vám skvěle poslouží zaza.cz. Jedná se o internetový cenový srovnávač, stačí zadat jen název čoček a ihned vám vyjede seznam, kde je můžete koupit za tu nejnižší cenu.

Zajímavost na závěr – víte, že pláč může očím prospět? Více se dozvíte zde.