Elektrické invalidní vozíky

Elektrické a invalidní vozíky a skútry jsou vhodné nejen pro seniory, ale i pro tělesně handicapované a nemohoucí osoby. Invalidní vozíky a skútry jsou nástroj, který usnadní handicapované osobě pohyb na delší vzdálenosti a zvýší samostatnost. Elektrické invalidní vozíky mohou využívat tělesně postižené osoby s dostatečně dobrou funkcí horních končetin.

Ovládání vozíku se provádí kolébkovým systémem páček a není u toho třeba vynakládat větší fyzickou námahu. S vozíkem je možné si samostatně dojet nakoupit, vydat se na návštěvu k přátelům, na výlet nebo jen na procházku do parku. Zároveň jsou elektrické vozíky a skútry vhodné pro projížďky do terénu. Některé elektrické skútry zvládnout zdolat převýšení i 21 stupňů. Pokud bydlíte ve větších městech, tak se dá s menším elektrickým skútrem najíždět i do autobusů městské hromadné dopravy určeným pro převoz vozíčkářů.

Jak poznat dobrý obchod pro koupi elektrického invalidního vozíku?

Nejlepší způsob jak si vybrat ten pravý elektrický vozík nebo skútr je ve spolupráci prodavačem ve specializovaném obchodě. Velmi důležité je znát dopředu představu uživatele o tom, co všechno by měl daný skútr nebo vozík splňovat, případně jaké všechny aktivity chce s vozíkem provádět. Nejen po uživatelské stránce, ale také po stránce technické. Je dobré také vědět zda se bude uživatel pohybovat zcela sám nebo mu bude při nasedání / vysedání někdo pomáhat.
Druhou fází je na základě dodaných informací vybrání užšího okruhu invalidních skútrů nebo vozíků. Vozíky by měly být vybaveny kvalitními bezúdržbovými bateriemi a obchod by měl mít zajištěný komplexní servis a kvalitní technické zázemí.

Internetový obchod Vozíkyproživot.cz

Pokud zvažujete nákup elektrického invalidního skútru nebo vozíku doporučujeme se podívat na internetový obchod www.vozikyprozivot.cz. Jedná se o ověřený obchod s kvalitním servisním a technickým zázemím po celé České republice a s dopravou zdarma . Při předání je pak vždy zákazník vyškolen o správném používání skútru. Zároveň je v obchodě vozikyprozivot.cz také možné při koupi nechat vozík speciálně upravit tak, aby zcela splňoval požadavky uživatele.